JM
Jozef Moravec
ktn - servis
veľkoobchod
maloobchod

Vykurovacie systémy - Radiátorové vykurovanie

Radiátorové vykurovanie

Pri klasickom, konvekčnom spôsobe vykurovania sa prostredníctvom vykurovacích telies ohrieva okolitý vzduch. Prúdením a turbulenciou sa teplo prenáša do celej miestnosti.

Radiátorové vykurovanie - výhody:

Hlavnou výhodou radiátorového vykurovania je pomerne rýchla reakcia na reguláciu teploty, jednoduchšia regulácia a nižšie investičné náklady. Zabezpečuje rovnakú dynamiku systému ako stenové vykurovanie.

  • malá tepelná zotrvačnosť systému,
  • vysoká variabilita celého kúrenia, po zateplení alebo zmene účelu objektu je možné kúrenie prispôsobiť novým podmienkam,
  • prípadné poruchy sa dajú rýchlo odhaliť a odstrániť.

Pri vyšších miestnostiach má však toto vykurovanie nevýhodu, pretože poskytuje menšiu energetickú využiteľnosť a s tým spojené vyššie náklady na vykurovanie z dôvodu vyššej teploty pod stropmi ako v pobytových zónach pri podlahe.

Radiátorové vykurovanie je možné skombinovať aj s podlahovým kúrením. Väčšinou sa podlahové používa v obývačkách, v kúeľňach či v kuchyni a radiátorové v spálňach i v detských izbách.

Umiestnenie zdroja vykurovania závisí od objektu. Čím bližšie je zdroj vykurovania k vykurovanému miestu, tým je to výhodnejšie. Čím je vyššia teplota vykurovacieho média v rozvodoch, tým vyššie sú tepelné straty v konštrukciách.

Najčastejšie používané radiátory sú KORADA od firmy US-STEEL KE. Pre viac informácií kliknite na www.usskorad.sk

Jozef Moravec ktn - servis

Mapa stránky